Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum & Server realizate cu sprijinul: kuddo © 2007
NR. UTILIZATORI: 2252 | NEW USER: https://berceni.ace.st/u2369


2 participan?i

    Rezolvare Error verifying Steam UserID (Steam)

    liviu
    liviu
    Owner
    Owner


    Numarul mesajelor : 2123
    Varsta : 43
    Localizare : Bucuresti
    Jocul preferat : Rezolvare Error verifying Steam UserID (Steam) 6b0312cda02f5f777efa2f3318c307ff9acafbb5
    Reputatie : 19
    Data de inscriere : 19/03/2008

    Rezolvare Error verifying Steam UserID (Steam) Empty Rezolvare Error verifying Steam UserID (Steam)

    Mesaj Scris de liviu 23.02.09 21:00

    Descriere : De multe ori cand jucati cs pe un server de steam dupa un anumit timp primiti kick + Mesajul "Error verifying Steam UserID" , care se produce din cauza update-ului facut de valve . Ei bine am adus o solutie pe forum . Mai pe scurt serverul ( de steam ) nu poate verifica steam id tau .


    Pasul 1 : Restartati aplicatia Steam si lasati sa se actualizeze (update-eze) .
    Pasul 2 : Daca nu apare acea casuta care va anunta reinceperea actualizarii va trebuii sa stergeti 3 fisiere si anume :


    Steam.dll
    Steam UI.dll si
    ClientRegistry.Blob

    , din E:/Steam/steamapps/NUMECONT/ dupa care dati un restart ( la steam ) si ar trebuii sa mearga .

    Vad ca la al doilea .dll ma cenzureaza asa ca am sa va spun ca Steam UI
    este fara spatiu intre Steam si UI,deci totul intr-un cuvint
    !


    Ultima editare efectuata de catre liviu in 23.02.09 22:34, editata de 3 ori
    ReyZoR
    ReyZoR
    CS1.6 Admin
    CS1.6 Admin


    Numarul mesajelor : 270
    Varsta : 28
    Localizare : Mioveni
    Reputatie : 2
    Data de inscriere : 20/06/2008

    Rezolvare Error verifying Steam UserID (Steam) Empty Re: Rezolvare Error verifying Steam UserID (Steam)

    Mesaj Scris de ReyZoR 23.02.09 21:55

    Mi s-a intamplat si mie dar o singura data.Multumesc de informare.

      Data/ora curentă este: 19.05.24 8:18